" />
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU U KOBIET2 » Contrelle® Activgard

Contrelle® Activgard

Contrelle® Activgard
Contrelle® Activgard

Innowacyjne rozwiązanie problemu wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. Dostępny jest w trzech różnych rozmiarach, aby idealnie dopasować się do Twojego ciała i Twoich potrzeb. Contrelle® Activgard jest niezwykle łatwy i dyskretny w użyciu.

 

alt 

Contrelle® Activgard to całkowicie nowe rozwiązanie problemu wysiłkowego nietrzymania moczu. Główną przyczyną tego problemu jest osłabienie mięśni miednicy mniejszej, często po porodzie, w wyniku zmian zachodzących podczas menopauzy lub z powodu innych czynników związanych z procesem starzenia. Gdy następuje rozluźnienie mięśni miednicy mniejszej, pęcherz moczowy lekko się opuszcza. W rezultacie mięśnie miednicy mniejszej nie są już pod pełną, świadomą kontrolą podczas nagłego wysiłku. Kształt Contrelle® Activgard jest tak zaprojektowany, że po umieszczeniu w pochwie delikatnie unosi pęcherz moczowy i w ten sposób koryguje zagięcie szyjki pęcherza moczowego i zapobiega lub redukuje nietrzymanie moczu, nawet w trakcie wysiłku. Ważne jest, że pacjentka może normalnie oddawać mocz bez potrzeby usuwania Contrelle® Activgard.


Unikalny wygląd i funkcjonalność


Contrelle® Activgard działa aktywnie nie pasywnie. Wykonany jest z miękkiej i delikatnej pianki. Dzięki swej elastyczności i poprzez podwójne zgięcie przed aplikacją, po umieszczeniu Contrelle® Activgard w pochwie nie jest pofałdowany.Daje delikatne podparcie przez co podnosi pęcherz moczowy i dopasowuje się do kształtów ciała. Zewnętrzne powierzchnie Contrelle® Activgard są specjalnie skonstruowane tak, aby były dokładnie i komfortowo dopasowane do pęcherza moczowego i odbytnicy. Bardzo ważne jest aby Contrelle® Activgard był umiejscowiony w pochwie, dokładnie tak jak pokazuje rysunek.


Łatwy w użyciu


Contrelle® Activgard jest komfortowym produktem jednorazowego użytku. Jest równie łatwy w użyciu jak tampon. Jest nieodczuwalny i niewidoczny. Nasączenie Contrelle® Activgard wodą przed użyciem zapobiega wysuszaniu błony śluzowej. Contrelle® Activgard jest prostym rozwiązaniem leczącym przyczyny, a nie jedynie objawy.


Wiele zalet


Contrelle®Activgard jest prostym i skutecznym rozwiązaniem dla kobiet z problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Znowu normalne życie Contrelle®Activgard pozwala prowadzić pacjentkom znowu normalne życie poprzez danie im możliwości odzyskania kontroli nad pęcherzem moczowym. Nie muszą już żyć w niepewności i z uczuciem dyskomfortu z powodu niespodziewanego i niekontrolowanego wycieku moczu, nie muszą stosować niewygodnych wkładek ani martwić się o przykry zapach. Mogą żyć normalnie. Niewidoczny i dyskretny Contrelle® Activgard umiejscowiony jest w pochwie, dzięki czemu jest tak niewidoczny i dyskretny jak zwykły tampon. Może być używany przez 16 godzin w ciągu dnia, bez konieczności wymiany. Contrelle® Activgard jest produktem jednorazowego użytku, który po użyciu powinien być wyrzucony.
 

 

Normalne wizyty w toalecie


Oddawanie moczu nie wymaga usunięcia Contrelle®Activgard ponieważ nie uciska on cewki moczowej, a jedynie podpiera pęcherz moczowy pozwalając na jego ponowną naturalną kontrolę. 16 godzin w ciągu dnia, w niektórych przypadkach krócej Może być używany do 16 godzin bez konieczności zmiany. Powinien być usunięty przed stosunkiem, w ciąży może być używany po konslutacji z lekarzem. Podczas menstruacji należy zmieniać Contrelle®Activgard co 4 – 6 godzin i może być używany z innymi zewnętrznymi produktami higienicznymi. Nie wolno stosować Contrelle® Activgard równocześnie z tamponami.
 

Contrelle® Activgard Trzy rozmiary


Contrelle® Activgard jest dostępny w trzech rozmiarach. Pacjentki powinny wypróbować je wszystkie celem dopasowania najlepszego rozmiaru dla siebie. Niektóre kobiety mogą odczuwać delikatny dyskomfort, dopóki nie przyzwyczają się do używania produktu (podobnie jak przy używaniu szkieł kontaktowych).
 

Ćwiczenia dna miednicy


Contrelle® Activgard nie jest substytutem ćwiczeń mięśni dna miednicy, ale dodatkowym narzędziem oraz doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, u których ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
 

TSS


Zespół wstrząsu toksycznego TSS – jest wyjątkowo rzadko występującym powikłaniem. Połowa zarejestrowanych przypadków zdarza się w trakcie menstruacji u kobiet, które używają tamponów. Większość przypadków występuje u młodych kobiet, które używają wysoce chłonnych tamponów. Jeśli Contrelle®Activgard będzie całkowicie nasączone wodą przed aplikacją to nie następuje absorpcja wilgoci z pochwy.
 

Nie powoduje zmian pH oraz flory bakteryjnej


Badania prowadzone w Danii nie wykazały żadnego wpływu na pH ani naturalną florę bakteryjną. Nie zanotowano również żadnego wzrostu ryzyka wystąpienia infekcji pochwy, układu moczowego ani podrażnienia błony śluzowej.
 

Activgard jest w pełni udokumentowany


W 1994 roku zostały przeprowadzone dwa niezależne badania dotyczące produktu Contrelle® Activgard. Jedno obejmowało 26 pacjentek szpitala Glostrup w Danii, w drugim wzięło udział 129 pacjentek w 10 różnych szpitalach w Szwecji. Badania obejmowały zarówno subiektywne jak i obiektywne parametry. Badaniem obiektywnym był test wagi wkładki (24 godzinny), który ukazywał ilość mimowolnie oddawanego moczu. Subiektywne parametry określane były na podstawie przeprowadzonych wywiadów z pacjentami
 

Brak efektów ubocznych


Nie zanotowano żadnych objawów ubocznych związanych ze stosowaniem Contrelle® Activgard nie wystąpiły zmiany wartości pH ani zmiany w środowisku bakteriologicznym, brak podrażnienia błon śluzowych. Niektóre pacjentki odczuwały delikatny dyskomfort podczas stosowania Contrelle®Activgard, głównie w początkowej fazie przystosowywania, jednak znaczna większość tych kobiet deklarowała chęć kontynuacji używania produktu. 80% stwierdziło poprawę W wynikach przeprowadzonych badań w Danii, 21 z 22 pacjentek, uważało iż Contrelle® Activgard jest produktem dającym zadowalające, bądź bardzo zadowalające efekty. W Szwecji, podobną opinię wyraziło 66 z 90 pacjentek. Podczas przeprowadzonych wywiadów 87% duńskich pacjentek zadeklarowało, iż Contrelle®Activgard zredukowało częstotliwość mimowolnego upuszczania moczu, zaś 72% zauważyło znaczną redukcję ilości upuszczanego moczu. W Szwecji wartości te wyniosły odpowiednio 77% i 74%. 35% potwierdziło odzyskanie zupełnej kontroli nad oddawaniem moczu Obiektywne testy przeprowadzone w Szwecji potwierdziły odzyskanie zupełnej kontroli nad oddawaniem moczu u 35% pacjentek, zaś u 65% odnotowano znaczną poprawę. W Danii wartości te wynosiły odpowiednio 36% i 64%.
 

Łatwa i efektywna pomoc


Wszystko na początku wydaję się trudne, jednak przy odrobinie czasu i odprężenia, produkt staje się niezwykle łatwy w użyciu. Contrelle® Activgard umieszcza się w pochwie, gdzie wspiera on szyjkę pęcherza. Dzięki temu wsparciu możliwe jest odzyskanie kontroli nad pęcherzem, co umożliwia powrót do normalnego życia. Contrelle® Activgard może być używany na basenie, do biegania i wszystkich pozostałych aktywności fizycznych. Contrelle® Activgard jest dostępny w trzech rozmiarach. Zaleca się wypróbowanie wszystkich, aby dobrać najbardziej optymalną wielkość. Wprowadzenie Contrelle® Activgard umożliwia aplikator, dzięki któremu zabieg ten jest całkowicie higieniczny.

Uwaga: Contrelle® Activgard jest produktem jednorazowego użytku i po zużyciu należy go wyrzucić.


 

Instrukcja postępowania


Contrelle® Activgard jest równie łatwy w użyciu jak zwykły tampon.

alt


Przed użyciem należy dokładnie przeczytać instrukcję. Ułożenie instrukcji na podłodze bądź w innym dogodnym miejscu w zasięgu wzroku pozwoli postępować krok po kroku zgodnie z zaleceniami.

Umyć ręce przed otwarciem opakowania

Zamocować Contrelle® Activgard do aplikatora w następujący sposób:

1.   Przyłożyć sznureczek do dolnej części aplikatora zaczepiając supełek o wgłębienie na aplikatorze

2.   Zmoczyć Contrelle® Activgard dokładnie pod bieżącą zimną wodą, pewność, że jest właściwie nasączona co zapobiegnie absorbowaniu wilgoci z pochwy Po namoczeniu wycisnąć nadmiar wody ścisnąć ją 9-10 razy. Wciągnąć Contrelle® Activgard na drugi koniec aplikatora, tak żeby jego wierzchołek znalazł się w miejscu wgłębienia wewnętrznej powierzchni Contrelle® Activgard Ułożyć się lub stanąć w wygodnej pozycji aby łatwo włożyć Contrelle® Activgard.


3.  Trzymając 3.aplikator za pierścień obrócić Contrelle® Activgard tak, że jego skrzydełka ustawią się w kierunku do cewki i odbytu, a nie w kierunku ud. Rozchylić wargi sromowe i wsunąć Contrelle® Activgard, aż palce dotkną ciała Zwolnić sznureczek z aplikatora i usunąć go. Umyć aplikator dokładnie, aby był gotowy do następnego użycia

4. Contrelle® Activgard powinien znaleźć się teraz w odpowiednim miejscu w pochwie, zaraz pod szyjką macicy, ze skrzydełkami lekko naciskającymi na cewkę i odbytnicę. Contrelle® Activgard będzie prawidłowo działać tyko wtedy, gdy jest prawidłowo umiejscowione w pochwie.
Contrelle® Activgard może być używane do 16 godzin w ciągu dnia i nie wymaga usuwania przed oddawaniem moczu. W celu usunięcia Contrelle® Activgard pociągnij delikatnie za sznureczek. Nie wrzucaj produktu do toalety.

 

 

 

 

 


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl